Totál kiborító, ha nem színhelyesen sikerül tálalni egy új képed a neten, és magyarázkodnod kell, hogy az életben teljesen mások a színei.
Nos, egy apró trükköt szeretnék erre mutatni egy pár példával illusztrálva, hogy magad is lásd, mekkora különbség van a helyes és helytelen befotózás között.
A dolog valójában brutál egyszerű, olcsó és simán kivitelezhető egy normál telefonnal.
Annyi a dolgod, hogy helyes hátteret válasszál a képednek. Gondoltad volna, hogy ez kell ahhoz, hogy a festményeid fehér háttere, vagyis maga a fehér papír, ne legyen sárga, és helyes színeket adjon ki a fénykép?:)
Nos, hogy igazán lásd is, amiről beszélek, mutatok egy pár dolgot, illetve azt, milyen színű sima kartont érdemes beszerezned a jó fotók eléréséhez.
Annyit még előljáróban elmondok, hogy ahogy készen van a fotó, nyugodtan vágd körbe valameilyen fotószerkesztővel, tehát nem kell meghagynod a keretet, amit ezek a színes kartonok adnak, hisz maga a kép színei, fényei megmaradnak. Természetesen fordítva nem működik a dolog, hogy utólag raksz keretet neki és ezzel akarod a helyes színt megmutatni a képen, hisz itt nem fotószerkesztéstől, hanem a fényképezéstől függ minden.
Ezt elkezdhetném neked magyarázni a fehér fénnyel, az optika izébigyó fókuszával… de szerintem semmit nem változtat a tényen, hogy mitől lesz jobb a festményed a neten:)
Nos, amiket feltétlen kerüljél el, ha jó képet szeretnél készíteni, adott esetben egy akvarell festményről. Nézd csak, mennyire sárgák ezek a hátterek, amik pedig valójában teljesen fehérek, hisz az online tanfolyami leckék szinte mind így készülnek, :




Mielőtt megmutatom, melyek a helyes hátterek, amikre helyezd rá a festményeid, mutatok egy pár montázst, amin te is érzékelheted, hogyan ugyanolyan fényekkel, semmi trükközéssel, semmi fény variálással egy adott háttér megválasztása mekkora különbséget és minőséget eredményez a fotókon. Ezeket a képeket ugyanabban az időszakban fotóztam, csak cserélgettem mögötte a papírkartont.



Nos, akkor mutatom, mely háttereket érdemes használni, ha színhelyes és hófehér hátteret szeretnél hagyni a képednek. Nézd csak ezeket:



Nos, ez az a három szín, ami tuti befutó: magenta, fekete és fehér. A festményeim rendszerint fekete karton előtt vannak fotózva, de nálam ez a videózás szempontjából is a kontraszt miatt, hogy élesebbek legyenek a felvételek az online tanfolyami leckékben, rendkívül fontos.

Remélem, tudtam segíteni, hogy mostantól ne kelljen pironkodnod, hogy az életben szebbek a festményeid színei, és a fehér háttér valami bődületes sárga tónust vesz fel a hófehér szín helyett:)
Nos, akkor nincs más hátra: festésre és fotózásra fel:)
